Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Atsiskaitymas suvenyriniais eurais kainavo tryliktą teistumą

Atsiskaitymas suvenyriniais eurais kainavo tryliktą teistumą
2021-11-18

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai vakar paskelbė nuosprendį 33-ejų P. B. dėl netikrų pinigų panaudojimo.

Byloje nustatyta, kad P. B. 2021 m. kovo 1 d. – balandžio 17 d. laikotarpiu, tiksliau nenustatytu laiku, Draugystės parke, esančiame  Kaune, Taikos pr., iš nenustatyto asmens, vardu Valdas, gavo ir taip įgijo žinomai netikrus pinigus – keturis 50 eurų banknotus ir septynis 20 eurų banknotus, kurie buvo pagaminti ne pagal eurų banknotų spausdinimo reikalavimus, juos savo namuose, esančiuose Kaune, laikė, kol kratos metu 2021 m. balandžio 22 d. 10.50 val. netikrus pinigus rado ir paėmė Kauno AVPK pareigūnai.  

Be to, tęsdamas nusikalstamą veiką, dalį netikrų pinigų realizavo, kai 2021 m. balandžio 17 d. apie 00:00 val. taksi automobilyje Kaune, atsiskaitydamas už 2,50 Eur vertės pavežimo paslaugą, vairuotojai padavė žinomai netikrus pinigus – vieną 50 Eur banknotą, o iš jos  gavo ir paėmė kaip grąžą 47,50 Eur ir 2021 m. balandžio 18 d. apie 06.00 val. taksi automobilyje, Kaune, atsiskaitydamas už 2,70 Eur vertės pavežimo paslaugą, vairuotojui padavė žinomai netikrus pinigus –  vieną 50 Eur banknotą, o iš jo gavo ir paėmė kaip grąžą 47 Eur.

P. B. visiškai pripažino savo kaltę ir nurodė, jog pinigus gavo dovanų iš draugo. Įsigijo juos kaip suvenyrus, laikė piniginėje tarp tikrų pinigų, po įvykio laikė namuose.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, konstatavo, kad kaltinimas pagrįstas. „Kaltinamasis veikė tiesiogine tyčia – suvokė savo veikos pavojingumą ir norėjo taip elgtis“. – pažymėjo teismas.

Teismas pripažino P. B. atsakomybę lengvinančia aplinkybe jo prisipažinimą. Tačiau jo atsakomybę sunkina tai, jog P. B. yra recidyvistas.

Skiriant bausmę, teismas atsižvelgė į P. B. padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, nusikalstamos veikos stadiją, kaltininko asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, nusikalstama veika padarytą žalą.

„Kaltinamasis yra teistas 12 kartų, baustas administracine tvarka, nedirbantis“. – rašoma nuosprendyje.

Pripažinus P. B. kaltu, jam skirta galutinė 4 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos įstaigoje.

Byla dalyje dėl civilinių ieškinių nutraukta, nes P. B. visiškai atlygino žalą.

Nuosprendis per 20 (dvidešimt) dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informacija atnaujinta 2021-11-18 17:07:45