Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Kauno apylinkės teismo Savanorių tarnybai - penkeri

Kauno apylinkės teismo Savanorių tarnybai  - penkeri
2021-11-28

Kauno apylinkės teismo Savanorių tarnyba įkurta 2017 m. lapkričio 28 d. Taigi šiandien sukanka lygiai penkeri metai nuo Savanorių tarnybos įkūrimo Kauno apylinkės teisme.

Nors užsitęsusi pandemija pakoregavo teismo savanorių veiklą ir šiuo metu savanoriauja - simboliška - penki savanoriai: Jurgita, Karolina, Aurelija, Hubertas ir Gabrielė, tačiau jų jaunatviška energija, atkaklumas ir kantrybė ženkliai prisideda prie sklandaus teismo darbo. Šio teismo pirmininkas Arūnas Purvainis dėkoja savanoriams už jų atsidavimą ir nuoširdžią pagalbą teismo lankytojams.

Pasak Kauno apylinkės teismo pirmininko Arūno Purvainio, teismo savanoriai - neatsiejama teisingumo vykdymo dalis. Teismo savanorių kasdienė veikla, kai jie savo misiją atlieka visuomet su šypsena, geranoriškai, pagarbiai ir dėmesingai, teisme apsilankiusiam asmeniui leidžia jaustis ne tik drąsiau ir saugiau, bet  ir suformuoja jo gerą nuomonę, malonų prisiminimą apie teismą, kuriame jis lankėsi, apie jo nagrinėtos bylos procesą, aptarnavimą teisme. Tai savo ruožtu stiprina į teismą besikreipiančių asmenų supratimą apie teisme jų atžvilgiu taikytų procedūrų, priimtų sprendimų teisingumą. Todėl  teismo savanorių atliekamas darbas reikšmingai prisideda ne tik prie teisme įgyvendinamų pokyčių didinant asmenų aptarnavimo kokybės lygį, bet ir prie visuomenės pasitikėjimo teismais stiprinimo.

„Malonus ir pagarbus bendravimas su į teismą besikreipiančiais asmenimis, dėmesys jų poreikiams, tinkamai suteikta informacija ir greitai išspręstos sudėtingos situacijos – tai ne šiaip tik teismo savanorių kasdienė veikla plėtojant paties aukščiausio lygio asmenų aptarnavimo standartą teisme, bet ir didelis indėlis formuojant teigiamą visuomenės nuomonę apie Lietuvos teismų sistemą. Dėl to teismo savanoriai išties svariai prisideda prie visuomenės pasitikėjimo teismais stiprinimo" - pabrėžė teismo vadovas.

Kauno apylinkės teismo pirmininko nuomone, teismo savanorių veiklai, itin prisidedančiai prie teigiamo teismų ir teisėjų įvaizdžio formavimo, ateityje turėtų būti skiriamas dar didesnis dėmesys.

Savanoriai  - pasiruošę suteikti pagalbą

Savanoriai teismo darbo dienomis budi visame teisme. Teismo lankytojas, norintis susitikti pasikalbėti su savanoriu, gali iš anksto užsiregistruoti. Paskambinęs teismo kontaktais, turi informuoti, kurią dieną ir valandą ateis, ir savanoris sutartu laiku jo lauks ir pagal poreikį padės – pasikalbės, išklausys, nukreips ar palydės.

Tapk savanoriu! Padėk žmonėms teisme jaustis drąsiau ir saugiau!

Kauno apylinkės teismo Savanorių tarnyba visuomet maloniai laukia naujų, veiklių ir drąsių žmonių, kurie galėtų prisidėti prie savanorystės idėjos ir jos plėtojimo.

Norintiems tapti teismo savanoriais.

Lietuvos teismų Savanorių tarnybą koordinuoja – Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyrius, el. paštas komunikacija@teismai.lt  Plačiau skaitykite čia

 

Informacija atnaujinta 2021-11-28 12:29:31