Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Kauno šventinę eglę padegęs kaunietis pripažintas nepakaltinamu, jam skirtas priverstinis gydymas

Kauno šventinę eglę padegęs kaunietis pripažintas nepakaltinamu, jam skirtas priverstinis gydymas
2022-05-09

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo 39-erių kauniečiui, padegusiam šventinę Kauno miesto eglę. 

Teismas pripažino, kad asmuo padarė baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką, t. y. padegė eglę, būdamas nepakaltinamas. Dėl šios priežasties teismas nutarė taikyti asmeniui priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą bendro stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Vyras nusikaltimą įvykdė 2021 m. gruodžio 4 d., apie 01:40 val., Kauno Rotušės aikštėje, viešoje vietoje, atvažiavęs su automobiliu, tyčia du 5 litrų bakelius su degiu skysčiu numetė prie pat Kauno miesto savivaldybei priklausančios kalėdinės eglės ir tyčia ją padegė, Kauno miesto savivaldybei padarydamas 26 094,08 eurų turtinę žalą.

Kadangi nusikaltimo įvykdymas buvo siejamas su padegėjo sveikatos būkle, bylą teismas nagrinėjo už uždarų durų.

„Teismas laiko įrodytu, kad asmuo baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką padarė būdamas nepakaltinamas ir pagal baudžiamąjį kodeksą už padarytas pavojingas neteisėtas veikas jis neatsako“, – rašoma teismo nutartyje.

Kauno miesto savivaldybės administracija 26 094,08 Eur civilinio ieškinio atsisakė, nes žalą atlygino draudimo bendrovė.

Sveikatos priežiūros įstaiga įpareigota ne rečiau nei kartą per 6 mėnesius teikti teismui išvadą apie priverčiamosios medicinos priemonės taikymo pratęsimo, rūšies pakeitimo ar panaikinimo būtinumą.

Ši nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informacija atnaujinta 2022-05-09 15:49:11