Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismo sprendimas, kuriuo asmuo buvo pripažintas mirusiu - panaikintas

Teismo sprendimas, kuriuo asmuo buvo pripažintas mirusiu -  panaikintas
2022-09-30

Trečiadienį Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose paskelbtas sprendimas civilinėje byloje pagal Kauno apygardos prokuratūros pareiškimą suinteresuotiems asmenims: G. A., A. A., L. R., S. P. ir J. A. dėl civilinės bylos, kurioje J. A. paskelbtas mirusiu, atnaujinimo ir teismo sprendimo panaikinimo.

Pareiškėja kreipėsi į teismą prašydama atnaujinti civilinės bylos nagrinėjimą ir panaikinti Kauno apylinkės teismo 2021 m. birželio 25 d. sprendimą, kuriuo J. A. buvo pripažintas mirusiu.

Kauno apygardos prokuratūra nurodė, kad pareiškime išdėstytos aplinkybės, jog teismo sprendimu pripažintas mirusiu Lietuvos Respublikos pilietis J. A. yra gyvas, Krasnojarsko krašte, neginčijamai patvirtintos ekspertizės aktu. Šiam asmeniui reikalingas gydymas, jis galėtų būti pargabentas į Lietuvos Respubliką išdavus jam Lietuvos Respublikos piliečio pasą, tačiau kol asmuo pripažintas mirusiu, toks veiksmas negali būti atliktas. Teismo sprendimas, kuriuo asmuo buvo pripažintas mirusiu turi būti panaikintas.

Teismas, išnagrinėjęs bylą nustatė, kad Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų 2021 m. birželio 25 d. sprendimu J. A. buvo paskelbtas mirusiu, atsižvelgiant į tai, kad J. A. paskutinėje žinomoje gyvenamojoje vietoje nesirodė nuo 1996 metų ir jokios informacijos nuo to laiko apie jį nebuvo. Tačiau, Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje 2021 m. gruodžio 15 d. raštu pranešė Kauno apygardos prokuratūrai, kad 2021 m. rugsėjo mėn. pabaigoje Rusijos Federacijos Krasnojarsko lietuvių bendruomenės pirmininkas informavo Lietuvos Respublikos ambasadą apie Krasnojarsko krašte gyvenantį ir progresuojančia genetine liga sergantį asmenį, tikėtinai Lietuvos Respublikos pilietį J. A., kuris šiuo metu negali nei kalbėti, nei rašyti. Migracijos departamento Kauno skyriaus 2021 m. lapkričio 21 d. atpažinimo protokoluose suinteresuoti asmenys G. A. ir A. A. ir jiems pateiktų asmenų foto nuotraukų, kurių viena buvo atsiradusio asmens įvardijamo J. A., neatpažino nei vieno asmens.

Pateiktuose atsiliepimuose į pareiškimą bei teismo posėdžio metu nei vienas iš byloje dalyvaujančių suinteresuotų asmenų – buvusi J. A. sutuoktinė G. A., dukros L. R., S. P., S. A. P., brolis A. A. nesutiko su pareiškimu, neatpažino atsiradusio asmens, prisistatančio J. A. vardu ir pavarde.

Siekiant identifikuoti asmenį, teismo 2022 m. birželio 30 d. nutartimi buvo paskirta byloje DNR ekspertizė ir ją pavesta atlikti Teismo medicinos instituto Serologijos ir DNR laboratorijai. Gautame ekspertizės akte padaryta išvada, kad L. R. yra biologinė J. A. dukra su 99,9999998 proc. tikimybe.

Suinteresuoti asmenys, susipažinę su ekspertizės išvada, pareiškimo patenkinimo klausimą paliko spręsti teismo nuožiūra. Suinteresuotas asmuo, pripažintas mirusiu, J. A. dėl savo sveikatos būklės jokių paaiškinimų negalėjo išsakyti.

„Byloje nustatytos pirmiau išdėstytos aplinkybės, leidžia spręsti, kad atsiradęs ir šiuo metu Rusijos Federacijoje Krasnojarsko krašte, gyvenantis asmuo yra J. A., kuris Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų 2021 m. birželio 25 d. teismo sprendimu buvo paskelbtas mirusiu,“ – konstatavo teismas.

Teismo manymu, identifikavus atsiradusį, sunkiai sergantį asmenį ir esant žinomai jo gyvenamajai vietai yra faktinis ir teisinis pagrindas panaikinti Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų 2021 m. birželio 25 d. teismo sprendimą dėl J. A. paskelbimo mirusiu.

„Asmuo, kuris buvo paskelbtas mirusiu, J. A. šiuo metu gyvena užsienio valstybėje, neturi jokio galiojančio asmens dokumento, sunkiai serga, jam reikalingos medicininės paslaugos,“ – skubų sprendimo vykdymą išimties tvarka motyvavo teismas.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informacija atnaujinta 2022-09-30 13:50:47