Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Užsienio valstybių teisėjai susipažino su Kauno apylinkės teismo veikla

Užsienio valstybių teisėjai susipažino su Kauno apylinkės teismo veikla
2022-09-26

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2022 m. rugsėjo 22 d. lankėsi teisėjų iš Italijos, Rumunijos, Ispanijos, Vokietijos ir Suomijos delegacija, kuriems Kauno apylinkės teismo atstovai pristatė darbo organizavimo tvarką ir dalijosi gerąja praktika.

Teismo atstovai svečiams papasakojo Kauno apylinkės teismo istoriją, pristatė jo struktūrą, kompetenciją, teisėjų darbo krūvį, informacinių bei elektroninių ryšių panaudojimą teismo procese.

Pristačius bylų išnagrinėjimo statistikos rodiklius, svečiai domėjosi apie teisėjo komandose vykstantį funkcijų ir užduočių tarp teisėjo bei teisėjo padėjėjo delegavimą. Buvo lyginami užsienio šalių ir Lietuvos teismų teisėjui, teisėjo padėjėjui keliami reikalavimai, atrankos, teisėjo komandos sudarymo panašumai ir skirtumai.

                                                                                          Delegacijos dalyviai

Teisėjams taip pat buvo išsamiai pristatyta Integruota baudžiamojo proceso informacinė sistema (toliau – IBPS). Be to, delegacijos nariai turėjo galimybę tiesiogiai pamatyti kaip tarp komandos narių formuojamos, atliekamos ir persiunčiamos užduotys naudojantis informacinėmis sistemomis.

Svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti teisėjo kabinetą – savo darbo vietą, nagrinėjamas bylas pademonstravo Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja Vaida Motiejūnienė.  

                    Iš kairės: teismo pirmininko pavaduotojos Vaidos Motiejūnienės kabinete ir vaiko apklausos kambaryje

Svečiai pabuvo posėdžių salėje, vaikų apklausos kambaryje, turėjo galimybę pamatyti kaip realiai vyksta vaiko apklausos procesas.

Susitikimo dalyviai vartė teismo archyve esančią seniausią bylą, domėjosi bylų rūšimis, jų saugojimo terminais.

Teisėjams iš užsienio didelį įspūdį paliko moderni Lietuvos teismų informacinės sistemos sąsaja su IBPS sistema ir nepilnamečių apklausai naudojamas kompleksas priemonių, leidžiantis pačiam teisėjui nepilnamečius asmenis apklausti naudojantis moderniu vaikų apklausos kambariu per teismo psichologą, kuris apklausos metu naudoja specialiai tam pritaikytą įrangą, leidžiančią teisėjui užduoti teismo ir proceso dalyvių klausimus, negirdint apklausiamam nepilnamečiui.

                                                                                    Teismo vadovas teikia dovanas

Susitikimo pabaigoje žodį taręs teismo vadovas Arūnas Purvainis, įteikdamas kiekvienam svečiui atminimo dovanėlę, dėkojo kolegoms už apsilankymą Kauno apylinkės teisme, už malonų bendravimą, domėjimąsi Lietuvos teismų sistema ir palinkėjo patirti kuo įvairesnių įspūdžių tęsiant vizitą Lietuvoje. 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informacija atnaujinta 2022-09-26 10:19:20