Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Už sukčiavimą ir policijos pareigūno vardo pasisavinimą 32-jų recidyvistas nuteistas laisvės atėmimo bausme

Už sukčiavimą ir policijos pareigūno vardo pasisavinimą 32-jų recidyvistas nuteistas laisvės atėmimo bausme
2022-09-12

Už sukčiavimą ir policijos pareigūno vardo pasisavinimą 32 metų pataisos namuose bausmę atliekančiam M. P. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai penktadienį priimtu nuosprendžiu už šiuos nusikaltimus skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo, o subendrinus su kitu nuosprendžiu neatlikta bausmės dalimi, skyrė 2 metus 2 mėnesius laisvės atėmimo.

M. P. nuteistas už tai, kad veikdamas bendrininkų grupėje kartu su nenustatytu asmeniu, nenustatytam asmeniui 2021 m. gruodžio 20 d., apie 16.00 val. paskambinus nukentėjusiajai telefonu, melagingai prisistačius policijos pareigūnu K. S. ir pateikus melagingą informaciją apie galimai padirbtus jos turimus pinigus, suklaidino nukentėjusiąją ir įtikino pinigus perduoti tariamam pareigūnui, tuo metu jis (M. P.), vykdydamas nenustatytų asmenų nurodymus, atvyko į jos butą, esantį Kaune, prisistatė policijos pareigūnu S. J., taip pasisavino valstybės tarnautojo vardą ir atliko neteisėtus veiksmus – paėmė iš nukentėjusiosios 525 eurus bei iš buto pasišalino.

M. P. savo kaltę pripažino, teismui paaiškino, kad jam reikėjo pinigų, jis sutiko tai padaryti. Skambinantis asmuo pasakė, kad jis galės pasiimti pusę sumos iš paimtų pinigų. Buto duris atidarė senyvo amžiaus moteris, jis prisistatė policijos pareigūnu S. J. Jis pasakė moteriai, kad nori patikrinti pinigus, ar nėra padirbti.

Skiriant bausmę M. P., teismas atsižvelgė į tai, kad padarė du nesunkius nusikaltimus, prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi, nusikalstamas veikas padarė dar iki 2022 m. sausio 21 d., 2022 m. balandžio 8 d., 2022 m. balandžio 14 d., 2022 m. liepos 1 d. ir 2022 m. liepos 13 d. nuosprendžių priėmimo, tačiau tiek minėtais nuosprendžiais, tiek ir praeityje yra teistas už turtinio pobūdžio nusikalstamas veikas, tarp jų ir apysunkį bei nesunkų nusikaltimus nuosavybei, tris kartus jam buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, taip pat 18 kartų teistas užsienyje, administracine tvarka baustas 32 kartus, baudų nemoka.

„Be to, kaltinamasis nusikalstamas veikas daro pastoviai, nepraėjus dideliam laiko tarpui, kas rodo, kad kaltinamojo propaguojamas gyvenimo būdas prasilenkia su baudžiamojo įstatymo numatytais imperatyvais, jis savo elgesio teigiama linkme nekoreguoja, akivaizdu, kad jo daromi nusikaltimai nebuvo atsitiktiniai ar nulemti nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių.“ – skirdamas laisvės atėmimo bausmę motyvavo teismas.

M. P. skirta galutinė subendrinta 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informacija atnaujinta 2022-09-12 12:59:17