Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

Pagalba liudytojams ir nukentėjusiesiems

Informacija atnaujinta 2023-03-08 08:43:35

 

NAUDINGA INFORMACIJA APIE PAGALBĄ NUO NUSIKALSTAMOS VEIKOS NUKENTĖJUSIEMS ASMENIMS

Prašome susipažinti su Teisingumo ministerijos parengtu elektroniniu leidiniu „Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo?“ ir jo versijomis regos, klausos negalią turintiems bei sutrikusio intelekto asmenims – https://tm.lrv.lt/lt/nukentejusiems-nuo-nusikaltimu ;

Informaciją, apie nemokamą ir konfidencialią pagalbą nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, galite rasti čia.

Kitą aktualią informaciją apie pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims galite rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto puslapyje – https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/pagalba-nuo-nusikalstamos-veikos-nukentejusiems-asmenims.

 

SAVANORIŲ TARNYBA TEISME – parama, kai jos reikia

Kaip tapti savanoriu?

Esate veiklus, atviras naujovėms, mėgstate bendrauti? Galite skirti bent pusę dienos per savaitę savanoriaudamas teisme?

Tapkite mūsų savanoriu! Parašykite ir siųskite motyvacinį laišką el. paštu vaiva.milkeraitiene@teismas.lt

Kas yra teismo savanoris? Pagrindinė teismo savanorio misija – padėti nukentėjusiesiems ir liudytojams teisme jaustis drąsiau ir saugiau! Savanoriui nėra keliami išsilavinimo reikalavimai, tačiau jis yra išklausęs specialius mokymus ir turi reikiamų žinių apie teismų sistemą ir teismo procesą, liudytojų ir nukentėjusiųjų teises bei pareigas, gerai pažįsta teismo patalpas, žino, kaip bendrauti su sunkius išgyvenimus patyrusiais žmonėmis ir teikti reikiamą pagalbą teismų lankytojams.

Kokią paramą teisme Jums gali suteikti savanoris? Savanoris padeda susiorientuoti teismo aplinkoje, teikia praktinę informaciją, susijusią su teismo procesu ir jo eiga (tačiau nekonsultuoja teisiniais klausimais), supažindina su liudytojo ar nukentėjusiojo teisėmis bei pareigomis, išklauso ir padeda teisme pasijausti saugiau ir drąsiau.

Kaip gauti savanorio paramą teisme? Atvykę į teismą savanorius atpažinsite iš jų nešiojamo specialaus ženklo su užrašu „SAVANORIS“. Dėl susitikimo su teismo savanoriu galite susitarti iš anksto – paskambinę telefonu į Kauno apylinkės teismą tel. 8 603 50830 arba el. paštu vaiva.milkeraitiene@teismas.lt

  Lietuvos teismų Savanorių tarnybą koordinuoja – Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 251 4120.

Mums rūpi Jūsų nuomonė, todėl jeigu bendravote su teismo savanoriu, prašome užpildyti anketą, kurią galite rasti čia.

Apie Kauno apylinkės teismo savanorių pagalbą liudytojams ir nukentėjusiems spaudoje:

http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/naujove-kauno-teisme-paslaugus-savanoriai-790261

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kauno-apylinkes-teisme-dirbantys-savanoriai-kartais-prireikia-pabuti-psichologais-56-766420

http://www.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/teismu-savanoriams-tenka-priziureti-ir-kudikius-840094

A. Snarskienės nuotr.