Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Kauno apylinkės teismas
lt
En

Teismo psichologas

Informacija atnaujinta 2023-03-27 07:54:16

Teismo psichologo pareigybė – reikalinga užtikrinti ikiteisminiame tyrime ir teismo procese dalyvaujančių asmenų (nepilnamečių ir mažamečių) kvalifikuotą apklausą, suteikti jiems tinkamą psichologinę pagalbą, įvertinti jų  raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir raidos problemas.

Teismo psichologo veiklos tikslas – apsaugoti vaiką nuo traumuojančio poveikio teismo procese, padedant teisėsaugos institucijai surinkti su įvykiu susijusią informaciją, tapti kvalifikuotu tarpininku tarp vaiko (jo šeimos narių, artimųjų, atstovo) ir teisininko.

Teismo psichologas savo funkcijas atlieka tiek baudžiamose, tiek civilinėse bylose, kuriose dalyvauja ir yra apklausiami mažamečiai bei nepilnamečiai asmenys, tačiau veiklos prioritetas - seksualinių nusikaltimų ikiteisminiai tyrimai ir baudžiamosios bylos, kuriose dalyvauja ir yra apklausiami nepilnamečiai, mažamečiai asmenys, specialiųjų poreikių vaikai.

Specialistas savo funkcijas vykdo teismo pirmininko pavedimu, jo veiklos teritorija ne tik Kauno apylinkės  teisme, bet ir  į Kauno apylinkės teismo  sudėtį įeisiančiuose Jonavos apylinkės teisme, Kėdainių apylinkės teisme ir Kaišiadorių apylinkės teisme.

Svarbu! Pagal privačių asmenų prašymus Kauno apylinkės psichologas paslaugų neteikia

Informacija teisėjams, ikiteisminio tyrimo pareigūnams

Teisėjai, ikiteisminio tyrimo pareigūnai, suderinę su Kauno apylinkės teismo psichologe Ina Božokiene  planuojamos psichologinės pagalbos teikimo pobūdį, datą, laiką, vietą, turi užpildyti šią prašymo formą:

Prašymo forma (parsisiųsti)

Svarbu! Psichologo kvietimo formą galima pildyti kompiuteriu arba raštu. Užpildyta ir pasirašyta forma siunčiama įprastu paštu arba nuskenuojama ir siunčiama el paštu : ina.bozokiene@teismas.lt 

Kontaktinė informacija

Ina Božokienė

Kauno apylinkės teismo vyriausioji specialistė (psichologė)

Tel.  8 37 466 217

Mob. tel. 8 620 201 06

El. paštas: ina.bozokiene@teismas.lt

341 kab. Laisvės al. 103 Kaunas